343 Industries ще бъде домакин на Halo Pro Series онлайн турнир за аматьори и професионални отбори

Studio 343 Industries си осигури партньорство с организацията за електронни спортове FACEIT и обяви онлайн турнир за Halo: The Master Chief Collection. Геймърите ще се бият главно в Halo 2: Anniversary, но мачовете ще се провеждат и в други проекти от колекцията.

Турнирът ще започне на 23 май. Мачовете ще се играят всяка събота до 18 юли. Форматът на състезанието е създаден така, че да могат да участват любителски и професионални отбори. Първият турнир ще бъде открит, с участието на до шестнадесет отбора. Следващата седмица първите осем от тях ще се изправят срещу осемте професионални отбора от скорошния шампионат DreamHack Anaheim.

Първите осем отбора от това състезание автоматично ще се класират за следващия професионален турнир, заменяйки първите осем отбора от DreamHack Anaheim. След приключване на професионалния турнир цикълът ще се повтори. Турнирите се провеждат по олимпийската система.

И откритите (аматьорски), и професионалните турнири имат награден фонд за отборите победители. Заемането на първо място в откритото състезание ще спечели $250. В същото време отбор от професионални eSports играчи ще получи $2 хиляди за спечелване на своята лига.

Halo: The Master Chief Collection е на пазара за PC и Xbox One. Засега PC версията включва само Halo: Combat Evolved. Halo: Reach и Halo 2: Anniversary, докато конзолната версия е Halo: Reach, Halo: Combat Evolved, Halo 2: Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST и Halo 4. Всичко това в крайна сметка ще се появи в колекцията за компютър.

Източник: 3dnews.ru