Vydání bezplatné závodní hry SuperTuxKart 1.0

Po roce a půl vývoje prezentovány uvolnění Super Tux Kart 1.0, volný, uvolnit závodní hra se spoustou motokár, tratí a funkcí. Kód hry distribuovány pod licencí GPLv3. Binární sestavy dostupný pro Linux, Android, Windows a macOS. Navzdory skutečnosti, že větev 0.10 byla ve vývoji, rozhodli se účastníci projektu vzhledem k závažnosti změn vydat verzi 1.0.

Hlavní inovace:

• Bylo navrženo plnohodnotné online závodění prostřednictvím globální sítě, které vám umožní soutěžit s ostatními lidmi kdekoli na světě (dříve bylo podporováno pouze hraní s roboty, rozdělená obrazovka nebo přes místní síť). Pro pohodlnou online hru se doporučuje připojit k serverům, jejichž doba pingu nepřesahuje 100 ms a nedochází ke ztrátě paketů. Kromě připojení k existující servery a účast obecně hodnocení, můžete snadno spustit svůj vlastní server výběrem možnosti 'Create server' v GUI (výkon desky Raspberry Pi 3 je pro server dostatečný). K dispozici jsou různé typy soutěží pro více hráčů, včetně běžných závodů, časovek, bitevního režimu a nového režimu Capture-The-Flag.

• Třídy motokár byly revidovány a jejich charakteristiky byly znovu vyváženy (vztah mezi rychlostí, hmotností, výkonem, ovladatelností a ovladatelností). Uživatel může některé parametry vylepšit zhoršením jiných a vytvořit tak možnost mapy, která je optimální pro vybranou trasu;

• Aktualizováno bylo grafické uživatelské rozhraní, ke správě nastavení slouží svislé záložky, změnil se design textových zpráv, výrazně byl přepracován rychloměr;