Op dit moment hebben honderdduizenden aankomende studenten hun examenuitslagen naar universiteiten in ons enorme land gestuurd, en velen van hen ondergaan aanvullende toetsen. Dit is een zeer spannende en arbeidsintensie periode, omdat er veel minder plekken zijn op de universiteit dan aanmeldingen. Maar binnenkort zullen de gelukkigen voor de uitdaging staan om een betrouwbare studiemaat te kiezen voor vijf, of zelfs zeven jaar. Natuurlijk bedoelen we een laptop voor studie en waarschijnlijk verdere werk. Hierbij zien we vooral modellen met een 17-inch scherm en een volwaardige toetsenbord met een numeriek blok als het meest praktisch. Daarnaast moet dergelijke laptop snel, autonoom en betaalbaar zijn. Precies zo'n model biedt Digma aan - . Ja, deze laptop is niet gebaseerd op de ultra-moderne Meteor Lake processor en kan niet opscheppen over een OLED-scherm, maar hij heeft bijna alles wat nodig is om een van de aankoopopties te worden. We zullen u in dit artikel vertellen over de kenmerken van de laptop, zijn voordelen en nadelen.

Verpakkingsinhoud
De Digma Pro Fortis M wordt geleverd in een compacte doos, gemaakt van stevig glanzend karton. Aan de voorkant staat de laptop in open positie afgebeeld, en op de zijkant is de naam van de serie te zien.

De achterkant van de doos is niet zo kleurrijk en bevat een sticker met de configuratie van de laptop, de inhoud van de verpakking en informatie over de fabrikant.

Bij de laptop is een voedingsadapter met een USB Type-C kabel, een set schroeven voor de installatie van de SATA-opslag, een garantiecertificaat en een gebruikershandleiding inbegrepen.

De serie laptops Fortis M met een 17,3-inch scherm omvat zeven modellen, die van elkaar verschillen in processoren, hoeveelheid en type RAM, en mogelijk nog andere details. Daarom varieert de prijs van de laptops in deze serie aanzienlijk. Bijvoorbeeld, voor de versie met de Intel Core i3-1005G1 en 8 GB LPDDR4x () moet je iets minder dan 40 duizend roebel betalen, terwijl het hogere model (), die wij ter test hebben ontvangen, bijna 68 duizend roebel kost. Maar het belangrijkste hier is dat er keuze is voor elke behoefte en financiële mogelijkheid. We voegen eraan toe dat de Digma Pro laptops in China worden geproduceerd en worden geleverd met een jaar garantie.
Technische specificaties
| Digma Pro Fortis M (DN17P7-ADXW01) | ||
| Centraal procesoor | Intel Core i7-1255U (Intel 7, Alder Lake-U, 2 P-cores / 4 threads 1.7-4.7 GHz + 8 E-cores 1.2-3.5 GHz, L3 cache 12 MB, TDP 15–25 W) | |
| Chipset | Intel Alder Lake PCH | |
| Geheugen | 16 (2 × 8) GB DDR4 3.2 GHz (SO-DIMM modules), timings 22-22-22-52 CR1; | |
| maximaal geheugen - 64 GB | ||
| Opslag | SSD 512 GB, M.2 2280, NVMe 1.4, PCIe 3.0 x4, BiwinTech P3821 (NA80V1M10-512) | |
| Grafisch subsysteem | In de processor geïntegreerde Intel Iris Xe graphics (80 execution units), gebruikt RAM-resources | |
| Display | 17,3-inch matte IPS-display met een resolutie van 1920 × 1080 pixels (16:9), frequentie 60 Hz, dichtheid 127 PPI, kijkhoeken 170-178°, kleurenspectrum NTSC 72%, sRGB 99% | |
| Geluidssysteem | 2 stereoluidsprekers van 1,5 W, 2 stereoluidsprekers van 0,8 W | |
| Kaartlezer | MicroSD (XC) tot 128 GB | |
| Netwerkinterfaces | Bekabeld netwerk | Intel Realtek RTL8168/8111 Gigabit Ethernet |
| Draadloos netwerk Wi-Fi | Intel Wi-Fi 5 AC9560D2W (802.11a/b/g/n/ac, 2.4 GHz en 5 GHz, tot 1.8 Gbit/s) | |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 | |
| Interface en poorten | USB | 1 × USB 3.0 Type-C (met ondersteuning voor DisplayPort, opladen en opladen via het apparaat); |
| 1 × USB 2.0 Type-C; | ||
| 1 × USB 3.0 Type-A; | ||
| 1 × USB 2.0 Type-A | ||
| Video-uitgangen | HDMI 1.4 | |
| Audio-aansluitingen | Gecombineerde audioaansluiting voor hoofdtelefoon en microfoon | |
| Invoerapparaten | Toetsenbord | Membrane toetsenbord met numeriek toetsenblok en twee niveaus van achtergrondverlichting |
| Touchpad | Twee-knops, afmetingen 141 × 96 mm, met ingebouwde vingerafdrukscanner | |
| IP-telefonie | Webcam | Met een resolutie van 1080p (2 MP), ingebouwd in de bovenste rand van het scherm, met mechanische uitschakeling |
| Microfoon | Dubbel, met slimme ruisonderdrukking | |
| Batterij | Lithium-ion, met een capaciteit van 62,7 Wh (5500 mAh), model U596396PV | |
| Voedingsadapter | Met een vermogen van 65 W (20 V, 3,25 A), gewicht 100 g, met een aparte USB-C-kabel van 1,99 m en een gewicht van 57 g | |
| Afmetingen | 401,5 × 260,0 × 28,0 mm inclusief voeten (dikte van de behuizing zonder voeten - 20 mm, aan de voorkant - 14,5 mm) | |
| Gewicht zonder voedingsadapter: opgegeven / gemeten | 2230 / 2291 g | |
| Kleur van de behuizing | Grijs | |
| Besturingssysteem | Windows 11 Pro | |
| Garantie (jaren) / land van productie | 1 / China | |
| Prijs, ₽ | 67 799 | |
Ontwerp en ergonomie van de behuizing
Het ontwerp van de Digma Pro Fortis M kan als gemiddeld worden beschouwd, zonder franje. De donkergrijze behuizing is voornamelijk van kunststof, maar het deksel is van metaal. De panelen van de behuizing buigen bij aanraking, maar maken geen ongewenste piepgeluiden.
![]() | ![]() |
De afmetingen van de behuizing zijn 401,5 × 260 × 28 mm met een totaal gewicht van 2,23 kg - vrij standaard kenmerken voor een 17,3-inch laptop.

De dikte van de behuizing zonder voeten is 20 mm, en aan de voorste rand is deze zelfs 14,5 mm. Met andere woorden, ondanks al zijn specificaties maakt de laptop geen indruk van een omvangrijk apparaat.
In het midden van de achterkant van de behuizing is er een pijl naar boven, die bij het omdraaien van het apparaat verandert in de letter V. Het oppervlak van de behuizing is vlekbestendig en laat geen vingerafdrukken achter.
![]() | ![]() |
Onder aan de behuizing zijn twee ventilatieroosters en de modellabel van de laptop te zien.

Daar is ook een klep voor de installatie van een 2,5-inch SSD (of HDD).

Het is handig dat de opslagcapaciteit kan worden vergroot zonder de hele behuizing van de laptop te openen.
De hoogte van de achterste rubberen voet van de laptop is 8 mm, terwijl de voorste voeten niet hoger zijn dan 3 mm, waardoor het werkoppervlak van de laptop een helling naar de gebruiker heeft, wat het typen comfortabeler maakt.

Aan de voorkant is er een uitsparing aan de rand voor een gemakkelijke grip op het deksel met de vingers, en aan de achterkant is er een klein ventilatierooster.


Alle poorten zijn aan de zijkanten van de behuizing van de laptop geplaatst.
![]() | ![]() |

Aan de linkerkant bevinden zich: de voedingsaansluiting, HDMI 1.4 video-uitgang, USB 3.0 Type-A en Type-C poorten (met ondersteuning voor DisplayPort, opladen en omgekeerd opladen), en ook een USB 2.0 Type-C poort en een fysieke schakelaar voor de webcam/microfoons.
![]() | ![]() |
Aan de rechterkant vind je de Ethernet-poort, een USB 2.0 Type-A poort, een gecombineerde aansluitingen voor hoofdtelefoon en microfoon, en een microSD-kaartslot. Alleen de USB 2.0 roept vragen op, die vervangen had kunnen worden door een snellere poort, maar verder is de interface-set uitgebreid voor alle taken.
De traditionele test van de bandbreedte van USB-poorten met een externe SSD toonde aan dat ze allemaal voldoen aan de opgegeven normen.
![]() | ![]() | |
![]() | ![]() |
In de hoeken van de onderkant van de behuizing zijn er twee gaasjes verborgen, achter welke de stereoluidsprekers van het audiosysteem zich bevinden. Nog twee zijn onder het gaas boven het toetsenbord geplaatst.
![]() | ![]() |
De aan / uit-knop van de laptop is geplaatst in de rechterbovenhoek van het werkgebied en is uitgerust met een witte LED.

Het laptopdeksel kan 180 graden worden geopend, en je hoeft de basis niet met je andere hand vast te houden.

De materialen en de bouwkwaliteit van de behuizing van de Digma Pro Fortis M roepen geen onaangename gevoelens of vragen op, alles voldoet volledig aan het prijsniveau van deze laptop. Natuurlijk is het niet nodig om hier enige premium elementen te zoeken.
Invoerapparaten
Het toetsenbord van de Digma Pro Fortis M is een volledig toetsenbord van membrane-type, met een numeriek blok. De Russische en Engelse indelingen zijn in duidelijke witte letters op de zwarte toetsen aangebracht. Het hele toetsenbordgebied is licht verzonken in het werkpaneel.

De afmetingen van de alfanumerieke toetsen zijn 17 × 17 mm, van de functionele toetsen – 17 × 9 mm, en de pijltoetsen zijn volledig formaat.
![]() | ![]() |
De tweelaagse achtergrondverlichting maakt het comfortabel om 's nachts te typen. De verlichting schakelt automatisch uit na 20 seconden inactiviteit.

Het is zo gebeurd dat ik vier dagen op dit toetsenbord heb getypt, en in die tijd ontdekte ik slechts één ongemak - de korte rechter Shift-toets, waaraan ik niet kon wennen. Verder zijn er geen opmerkingen over het gebruik van het toetsenbord van de Digma Pro Fortis M.
De laptop heeft een enorm comfortabel touchpad van 141 × 96 mm. In de linkerbovenhoek is een vingerafdrukscanner ingebouwd.
![]() | ![]() |
In de bovenste rand van het scherm bevindt zich een 2-megapixel webcam met een resolutie van 1080p en twee microfoons.

Samenvattend kunnen we stellen dat alle invoerapparaten van de Digma Pro Fortis M voldoen aan de laptopklasse en de gebruiker vrijwel niet beperken.
Display
De Digma Pro Fortis M is uitgerust met een 17,3-inch IPS-scherm met een matte afwerking. De beeldverhouding van het scherm is 16:9, de resolutie is 1920 × 1080 pixels, en de verversingssnelheid is 60 Hz.

De fabrikant van de matrix (model BOE0С34) is het bedrijf BOE.

De maximale helderheid van het scherm is in de specificaties van de laptop niet opgegeven, en de schermverversingssnelheid kan in plaats van 60 Hz worden ingesteld op 48 Hz (de tweede modus is waarschijnlijk bedoeld voor het bekijken van films).

We hebben het scherm van de Digma Pro Fortis M getest met behulp van de kalibrator en de software Argyll CMS met de grafische interface . Alle metingen zijn zowel zonder als na kalibratie uitgevoerd, en de meetresultaten zijn weergegeven in paren van screenshots (links – voor kalibratie, rechts – erna).
![]() | ![]() |
Volgens de meetresultaten blijkt dat het scherm van de Digma Pro Fortis M niet volledig slecht is, zoals bij , maar het vereist toch kalibratie.
![]() | ![]() | |
![]() | ![]() | |
![]() | ![]() | |
![]() | ![]() | |
![]() | ![]() |
Volgens de testresultaten van het scherm bedraagt de kleurenspectrumdekking 92,2% sRGB, en de gemiddelde DeltaE is 0,22 eenheden (met een maximum van 1,92 eenheden).

De helderheid van het scherm was eerlijk gezegd indrukwekkend, aangezien we resultaten verwachtten op het niveau van de Digma Pro Breve met zijn 290 nits, terwijl we maar liefst 361 nits helderheid kregen. Dit zijn praktisch dezelfde waarden als die van zijn klasgenoot, de Tecno Megabook K16AS, wat we verderop in de grafiek zullen demonstreren.

Bij de gelijkmatigheid van de achtergrondverlichting van het Digma Pro Fortis M scherm zijn er problemen vastgesteld in de onderste hoeken en in de bovenste zone. Dit is met het blote oog niet te beoordelen, maar de kalibrator registreert afwijkingen.

Samenvattend kunnen we zeggen dat het scherm van de Digma Pro Fortis M gemiddeld is, maar met een redelijk hoge helderheid.
Interne structuur en componenten
De plastic basis van de behuizing van de Digma Pro Fortis M is met schroeven en clips bevestigd. De interne ruimte van de behuizing is verdeeld tussen het moederbord, het koelsysteem, de batterij met de luidsprekers en de zone voor het installeren van een 2,5-inch schijf.
![]() | ![]() |
Het moederbord is gebaseerd op de Alder Lake chipset, en de BIOS dateert van 24 januari 2024.

Het moederbord met de processor en SSD is vrijwel volledig bedekt met dunne plastic, alleen het RAM-geheugen is zichtbaar.

Alle poorten aan de linkerkant van de behuizing zijn geplaatst op het moederbord, terwijl die aan de rechterkant op de dochterplaat zijn, die met de hoofdbord is verbonden door een flexibele ribbon kabel.
![]() | ![]() |
In onze configuratie van de Digma Pro Fortis M wordt de processor gebruikt uit de Alder Lake-familie. Het beschikt over twee krachtige kernen met ondersteuning voor Hyper Threading, die werken op frequenties van 1,7 tot 4,7 GHz, en 8 energiezuinige kernen met frequenties van 1,2 tot 3,5 GHz. De cache-geheugen van niveau drie bedraagt 12 MB.

De basis vermogenslimiet van deze processor bedraagt 15 watt, met de mogelijkheid van een kortstondige verhoging tot 25 watt.

Ook zijn er configuraties van de Digma Pro Fortis M beschikbaar met Intel Core i3-1005G1, i5-1035G1, Intel Core i3-1215U en Intel Core i5-1235U processors.
Op het moederbord van de laptop zijn er twee slots voor SO-DIMM RAM-modules. Daarin zijn 8 GB DDR4-modules geïnstalleerd met de markering B4AS8G53222B van BiwinTech.

De effectieve frequentie van het RAM-geheugen bedraagt 3200 MHz, met primaire timing van 22-22-22-52_1T.
![]() | ![]() |

Het geheugen werkt in dual-channel modus en toont de standaard doorvoersnelheid en latentie die bij deze frequentie en timing horen.

Het maximale RAM-geheugen dat door de laptop wordt ondersteund, bedraagt 64 GB, terwijl de minimale configuratie van de Digma Pro Fortis M kan worden uitgerust met 8 GB geheugen.
De laptop maakt gebruik van een geïntegreerde Intel Iris Xe grafische processor met 80 executie-eenheden en een turbofrequentie tot 2,35 GHz.
![]() | ![]() |
Het is belangrijk om te herinneren dat dit middelen van het RAM-geheugen gebruikt, en het geheugen van de Digma Pro Fortis M is vrij traag.
Het moederbord heeft slechts één M.2-sleuf, waarin een SSD met een PCIe 3.0 x4-interface van 512 GB (BiwinTech P3821 NA80V1M10-512) is geïnstalleerd.

We konden de specificaties van deze SSD, inclusief de MTBF, niet vinden.

Desalniettemin hindert niets ons om de snelheid van de SSD in de laptop zelf te controleren, wat we deden zowel met de Digma Pro Fortis M aangesloten op het elektriciteitsnet als tijdens het gebruik alleen op de batterij. De resultaten worden gepresenteerd in de vorm van vier paren schermafdrukken.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
Het is interessant dat zowel ATTO Disk Benchmark als 3DMark storage rapporteerden van een prestatieverbetering van de schijf tijdens het werken van de laptop op accu, terwijl AS SSD Benchmark en CrystalDiskMark het daar niet mee eens waren en hogere resultaten lieten zien wanneer de laptop op netstroom draaide. Hoe dan ook, de prestaties van de opslag bevinden zich op een vrij bescheiden niveau volgens moderne maatstaven, maar zijn toch voldoende voor de taken waarvoor de Digma Pro Fortis M zal worden aangeschaft.
Vervolgens tonen we de resultaten van de stresstest van de opslag in AIDA64 Extreme om de temperatuur van de SSD te controleren.
![]() | ![]() |
Zoals we zien, warmt de SSD niet boven de 44 graden Celsius op in geen van de werkmodi, en bij dagelijks gebruik ligt de temperatuur rond de 37-38 graden Celsius. Dit terwijl de temperatuur in de kamer waar de tests werden uitgevoerd, 29 graden Celsius bereikte.
In de Digma Pro Fortis M zijn er twee netwerkcontrollers. Het bedrade netwerk wordt verzorgd door een Gigabit-controller van Realtek RTL8168/8111 Gigabit Ethernet, terwijl de draadloze verbinding wordt verzorgd door een op het moederbord gesoldeerde Intel Wi-Fi 5 AC9560D2W-module met ondersteuning voor de protocollen 802.11a/b/g/n/ac en frequentiebanden van 2,4 en 5 GHz.

De maximale doorvoersnelheid van deze netwerkadapter bedraagt 1,8 Gbps. Bluetooth versie 5.1 wordt ook ondersteund.

De audioweergave in de laptop wordt verzorgd door een Realtek-controller, met een paar stereoluidsprekers van ieder anderhalve watt, geplaatst aan de onderkant van de behuizing, en nog eens twee van 0,8 watt boven het toetsenbord.
![]() | ![]() |
De kracht van deze stereoluidsprekers is zeker voldoende, de laptop klinkt niet schel of krakerig. Maar lage frequenties ontbreken hier volledig. Over het algemeen is het geluid aanwezig en kan het af en toe nuttig zijn voor de gebruiker van de Digma Pro Fortis M, maar we raden muziekliefhebbers aan om oordopjes te gebruiken.
Koelsysteem, efficiëntie en geluidsniveau
In de basis van de laptopbehuizing zijn er twee ventilatieroosters: één direct boven de ventilator en de tweede boven het warmteafvoergedeelte van de centrale processor.

Via het eerste komt koude lucht in het koelsysteem en wordt achterwaarts afgevoerd door het rooster aan de achterzijde.

Net als bij het model Digma Pro Breve wordt de ventilatorsnelheid automatisch geregeld middels pulsbreedtemodulatie, afhankelijk van de temperatuur van de processor en de belasting. Er zijn geen aparte werkmodi voor het koelsysteem in de Digma Pro Fortis M.
Om de effectiviteit van de koeling van de centrale processor in de laptop te beoordelen, hebben we een stresstest gebruikt. in AVX-modus. De monitoring van alle indicatoren werd verzorgd door de utility versie 8.05.5485. De test werd uitgevoerd onder het besturingssysteem Windows 11 Pro met de nieuwste beschikbare stuurprogramma's en updates geïnstalleerd. De kamertemperatuur tijdens de tests was 29 graden Celsius.
De eerste stresstest van de Digma Pro Fortis M hebben we uitgevoerd terwijl de laptop op netstroom draaide.

Het eerste wat meteen opvalt, is dat het thermische pakket van de Intel Core i7-1255U-processor echt is beperkt tot 25 watt, waardoor het koelsysteem deze belasting gemakkelijk aankan zonder throttling. De maximale temperatuur van de prestatiekernen stijgt alleen tot 73 graden Celsius, terwijl die van de energie-efficiënte kernen tot 69 graden. De frequentie van de P-kernen stijgt in het begin van de test tot 4,2 GHz, waarna deze daalt en stabiliseert op 2,8 GHz. De E-kernen starten op 3,5 GHz en stabiliseren daarna op 2,1-2,2 GHz. We voegen eraan toe dat de koeler van de laptop hoorbaar is, maar zijn geluid veroorzaakt geen ongemak.
Laten we nu bekijken hoe de laptop zich gedraagt in de autonome modus, alleen op de batterij.

We record a decrease across all indicators of the laptop. After a brisk start, the frequency of the performance cores drops to 1.2 GHz, while the energy-efficient cores reduce to 1.5 GHz. The power consumption level of the processor under this load does not exceed 7 watts. The temperatures of the P-cores do not exceed 67 degrees Celsius, stabilizing at 46, while the E-cores stabilize at 44-45 degrees Celsius after peak temperatures of 60 degrees. In this mode, the laptop's cooling system is barely audible. It is clear that in such an economical mode, we cannot expect any impressive performance from the Digma Pro Fortis M. This is exactly what we will check now.
Prestatietests
To evaluate the performance of the Digma Pro Fortis M, we included the laptop with an Intel Core i5-1235U processor, as well as with an Intel Core i5-12450H processor. The first is slightly cheaper than our hero today, while the latter is a bit more expensive. We will provide the performance results of these laptops in the table, both when powered by the adapter / mains and when powered by the battery. The difference in performance in percentage is shown in separate columns.
| Test Name | Percentage | Digma Pro Fortis M (DN17P7-ADXW01) | Digma Pro Breve DN15R7 (ADXW02) | % | TECNO MEGABOOK K16AS | TECNO MEGABOOK K16AS | % | Honor MagicBook X 16 (BRN-F56) | Honor MagicBook X 16 (BRN-F56) | % | |
| (Intel Core i7-1255U) | (Intel Core i7-1255U) | (Intel Core i5-1235U) | (Intel Core i5-1235U) | (Intel Core i5-12450H) | (Intel Core i5-12450H) | ||||||
| battery | battery | battery | |||||||||
| Announcement date | n/b | n/b | n/b | n/b | n/b | n/b | |||||
| and price: | ~68 thousand rubles. | ~68 thousand rubles. | ~50 thousand rubles. | ~50 thousand rubles. | ~74 thousand rubles. | ~74 thousand rubles. | |||||
| AIDA64 memtest | Lezen | ↑ | 47 236 | 45 477 | 3,7% | 23 918 | 23 965 | -0,2% | 59 087 | 39 279 | 33,5% |
| Schrijven | ↑ | 47 357 | 46 826 | 1,1% | 23 631 | 23 660 | -0,1% | 66 318 | 63 334 | 4,5% | |
| Copy | ↑ | 43 663 | 43 480 | 0,4% | 23 380 | 23 525 | -0,6% | 62 012 | 54 815 | 11,6% | |
| Latency | ↓ | 81,1 | 94,7 | 16,8% | 90,2 | 102,0 | 13,1% | 107,6 | 114,2 | 6,1% | |
| WinRAR 7.01b1 | KB/s | ↑ | 13 460 | 11 629 | 13,6% | 10 024 | 9 550 | 4,7% | 14 138 | 13 704 | 3,1% |
| 7-Zip 24.04 | Total, GIPS | ↑ | 39 268 | 37 927 | 3,4% | 31 922 | 32 856 | -2,9% | 55 324 | 46 400 | 16,1% |
| CPU-Z 2.09.0 benchmark | CPU Single Thread | ↑ | 667 | 465 | 30,3% | 649 | 471 | 27,5% | 708 | 706 | 0,4% |
| CPU Multi Thread | ↑ | 3 747 | 3 540 | 5,5% | 4 051 | 3 161 | 22,0% | 4 670 | 3 654 | 21,8% | |
| Geekbench 6.3.0 | Single-Core Score | ↑ | 2 328 | 1 740 | 25,3% | 2 168 | 1 709 | 21,2% | 2 254 | 2 224 | 1,3% |
| Multi-Core Score | ↑ | 7 201 | 6 265 | 13,0% | 6 142 | 5 244 | 14,6% | 9 623 | 7 210 | 25,1% | |
| HandBrake 1.8.0 | H.265 MKV 4K, s | ↓ | 744,62 | 761,37 | 2,2% | 862,08 | 1 038,36 | 20,4% | 452,32 | 662,23 | 46,4% |
| CineBench R23 | CPU (Multi Core), pts | ↑ | 6 041 | 5 751 | 4,8% | 5 091 | 5 525 | -8,5% | 9 977 | 7 793 | 21,9% |
| CPU (Single Core), pts | ↑ | 1 356 | 1 188 | 12,4% | 1 524 | 1 210 | 20,6% | 1 625 | 1 589 | 2,2% | |
| Blender 4.1.0 (Classroom) | Classroom, time | ↓ | 0:18:23 | 0:18:54 | 2,8% | 0:20:54 | 0:19:38 | -6,1% | 0:11:51 | 0:12:59 | 9,6% |
| Corona 10 | Score (rays/s) | ↑ | 1 854 312 | 1 798 779 | 3,0% | 1 611 746 | 1 656 480 | -2,8% | 3 021 426 | 2 323 749 | 23,1% |
| V-Ray 5 Benchmark | vsamples | ↑ | 3 922 | 3 755 | 4,3% | 3 381 | 3 498 | -3,5% | 6 442 | 4 985 | 22,6% |
| VeraCrypt 1.26.7 | Encryption, MiB/s | ↑ | 351 | 339 | 3,4% | 304 | 309 | -1,6% | 621 | 466 | 25,0% |
| (Kuznyechik (Serpent (Camellia) | Decryption, MiB/s | ↑ | 317 | 309 | 2,5% | 286 | 299 | -4,5% | 568 | 447 | 21,3% |
| JetStream 2.2 | Score (Chrome 120) | ↑ | 278,456 | 180,747 | 35,1% | 263,903 | 179,664 | 31,9% | 291,740 | 223,369 | 23,4% |
| Passcovery Suite 23.03 | Office 2007, SHA1, 256-bit AES | ↑ | 4 547 | 4 495 | 1,1% | 4 964 | 3 564 | 28,2% | 5 225 | 4 071 | 22,1% |
| RAR 3.x, SHA1, 128-bit AES | ↑ | 2 321 | 2 339 | -0,8% | 2 003 | 2 089 | -4,3% | 3 911 | 3 077 | 21,3% | |
| PDF/R 3, MD5, 128-bit RC4/AES | ↑ | 1 313 726 | 1 319 809 | -0,5% | 1 167 515 | 1 199 972 | -2,8% | 1 820 206 | 1 419 889 | 22,0% | |
| PCMark’10 | Total | ↑ | 5 531 | 4 387 | 20,7% | 5 155 | 4 291 | 16,8% | 5 399 | 3 324 | 38,4% |
| Essentials | ↑ | 10 439 | 8 289 | 20,6% | 10 146 | 8 533 | 15,9% | 10 587 | 8 380 | 20,8% | |
| Productivity | ↑ | 7 421 | 5 578 | 24,8% | 7 284 | 5 684 | 22,0% | 7 586 | 3 559 | 53,1% | |
| Digital Content Creation | ↑ | 5 929 | 4 956 | 16,4% | 5 030 | 4 423 | 12,1% | 5 318 | 3 343 | 37,1% | |
| 3DMark CPU Profile | Max threads | ↑ | 3 140 | 3 581 | -14,0% | 2 232 | 2 950 | -32,2% | 4 862 | 3 712 | 23,7% |
| 16 threads | ↑ | 2 541 | 2 895 | -13,9% | 2 189 | 2 513 | -14,8% | 4 848 | 3 706 | 23,6% | |
| 8 threads | ↑ | 2 231 | 2 408 | -7,9% | 1 905 | 2 050 | -7,6% | 4 223 | 3 378 | 20,0% | |
| 4 threads | ↑ | 1 783 | 1 715 | 3,8% | 1 510 | 1 555 | -3,0% | 3 335 | 2 815 | 15,6% | |
| 2 threads | ↑ | 1 429 | 1 208 | 15,5% | 1 230 | 1 185 | 3,7% | 1 820 | 1 588 | 12,7% | |
| 1 thread | ↑ | 912 | 666 | 27,0% | 825 | 666 | 19,3% | 932 | 915 | 1,8% | |
| 3DMark | Night Raid | ↑ | 13 150 | 13 547 | -3,0% | 9 313 | 9 721 | -4,4% | 12 678 | 11 362 | 10,4% |
| Wild Life | ↑ | 10 325 | 10 629 | -2,9% | 6 438 | 6 672 | -3,6% | 7 758 | 7 475 | 3,6% | |
| Fire Strike | ↑ | 3 923 | 4 212 | -7,4% | 2 548 | 2 674 | -4,9% | 3 028 | 2 864 | 5,4% | |
| Time Spy | ↑ | 1 436 | 1 504 | -4,7% | 981 | 1 052 | -7,2% | 1 018 | 963 | 5,4% | |
The results are quite predictable: the Digma Pro Fortis M turned out to be slightly faster than the Tecno Megabook K16AS, but a bit slower than the Honor MagicBook X 16 (BRN-F56). The latter gains an advantage in multi-threaded tests, but let’s not forget that the thermal package of the Intel Core i5-12450H is twice that of the Intel Core i7-1255U. However, the drop in performance of the processor in the Digma Pro Fortis M when switching to battery mode does not look as critical as we had anticipated during stress tests, reaching a maximum of 30%, with the average across all benchmarks being 7.2%.
Hier zijn de testresultaten van de geïntegreerde grafische processor in zes 3DMark-benchmarks.
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
Autonomie
De Digma Pro Fortis M is uitgerust met een verwijderbare lithium-ion batterij met een capaciteit van 62,7 Wh (5500 mAh).

De BatteryMon-tool heeft de aangegeven batterijcapaciteit bevestigd.

Voor het opladen van de batterij wordt de laptop geleverd met een voedingadapter met een maximale output van 65 W (20 V, 3,25 A) en een gewicht van slechts 100 gram (we vermelden dit omdat de voeding vaak mee op reis moet). Deze is verbonden met de laptop via een aparte kabel van 1,99 meter met twee USB Type-C connectors.

Na vijf oplaadcycli van de batterij van 3% tot 99% was de gemiddelde oplaadtijd 2 uur en 19 minuten - dat is best wel veel, moeten we toegeven.
De autonomie van de laptop hebben we gemeten met een schermhelderheid van 200 nits, wat overeenkomt met 56% op de helderheidsschaal (de grafiek is hierboven te zien in de sectie met schermtests). De tests zijn uitgevoerd met PCMark'10 in drie verschillende modi. Netwerkverbindingen en geluid werden niet uitgeschakeld, en er werden geen kunstmatige optimalisaties ingevoerd om de batterijduur te verlengen. De verkregen resultaten zijn hieronder weergegeven.
![]() | ![]() |

Bij kantoortaken of het kijken van video’s houdt de laptop het zeven en een half tot acht uur vol, wat naar onze mening niet helemaal voldoende is voor een zorgeloze leer- of werkdag. We hadden graag nog 1,5-2 uur extra willen hebben, vooral omdat we hierboven serieuze beperkingen in het energieverbruik van de processor in de batterijmodus hebben gezien. In game-modus is de Digma Pro Fortis M in staat om twee uur te werken, wat een standaardwaarde is voor laptops met Intel Iris Xe.
Conclusie
Laten we eerst de voordelen van de Digma Pro Fortis M-laptop met een 17,3-inch scherm opsommen:
- een ruime keuze uit 9 hardwareconfiguraties;
- voldoende prestaties voor de positionering van de laptop (het gaat om de DN17P7-ADXW01);
- een scherm met hoge helderheid (voor deze klasse laptops);
- een comfortabel geluidsniveau, zelfs in hoge belastingmodi;
- een full-size toetsenbord met numeriek gedeelte en achtergrondverlichting;
- een uitgebreide set poorten;
- een webcam met Full HD-resolutie en een mechanische schakelaar;
- een vingerafdrukscanner en een Kensington-slot;
- de mogelijkheid om het RAM-geheugen uit te breiden of te vervangen;
- de mogelijkheid om een tweede SSD (SATA, 2,5 inch) te installeren;
- aanwezigheid van een kabelnetwerkadapter;
- voorgeïnstalleerde Windows 11 Pro.
Daarnaast kunnen we de nadelen van dit model laptop niet negeren:
- gemiddelde accuduur;
- verouderde draadloze netwerkcontroller zonder vervangingsmogelijkheden;
- het scherm vereist kalibratie;
- je moet wennen aan de korte rechter Shift-toets op het toetsenbord.
Bijna, het is al heel dichtbij, een ideale laptop voor studie of kantoor. Als we de accuduur kunnen verbeteren en een snelle Wi-Fi-module kunnen toevoegen, zou de keuze duidelijk zijn. Het is mogelijk dat de modellen Digma Pro Fortis M met zwakkere processors zoals de Intel Core i3-1215U en Intel Core i5-1235U (de Intel Core i3-1005G1 beschouwen we zelfs niet) een hogere accuduur kunnen tonen, maar ze zullen in prestaties verliezen. Verder ziet de Fortis M er sterk uit als concurrent van laptops in zijn prijsklasse en kan het worden beschouwd als een handige en betrouwbare compagnon voor de vijf tot zeven jaar die je voor een hogere opleiding nodig hebt.
Bron: 3dnews.ru


























































